Mladší žáci

Mladší žáci prohráli vysoko s LTC Pardubice A

Mladší žáci | pondělí 13. května 2013, 12:50

1:8 podlehli mladší žáci družstvu z Pardubic.

LTC Pardubice A sestoupilo loňský rok z tenisové "ligy" a v nedělním utkání nenechalo nikoho na pochybách, že se do ní chce po roce opět vrátit. V Brodě oslavilo již svojí třetí výhru v řadě. Výsledek 1:8 však neodpovídá zcela průběhu hry. Hodně mrzí zejména 3 třísetové zápasy, ve kterých naši žáci nezvládli koncovky. První třísetový zápas svedl Martin Horáček, který podlehl Kucharovi 2:6, 6:2 a 5:7. Přičemž ve třetím setu vedl již 5:2! Další dva třísetové zápasy se odehráli ve čtyřhrách. Děvčata Patricie Bartóková s Karolínou Tajovskou podlehla nejprve v prvním setu Kučerové s Heřmanovou 2:6, ve druhém setu zabrala a po výhře 6:4 srovnala na 1:1. Ve třetím však zcela propadla a po prohře 0:6 prohrála 1:2. Chlapci Vojta Křepinský s Alešem Bouchnerem rozehráli svoji čtyřhru velmi dobře. Rychle se ujali vedení 3:0 a proti Freiberkovi s Hájkem vyhráli první set 6:3. V dalších 2 setech se však trápili a oba sety prohráli shodně 2:6, zápas 1:2. V poslední čtyřhře podlehli Martin s Josefem Čapkem Kucharovi s Marešem 3:6, 4:6. Ve dvojhrách postupně podlehli: Vojta Freiberkovi 1:6, 3:6, Josef Marešovi 4:6, 2:6, Patricie Kučerové 1:6, 4:6, když vedla ve druhém setu 4:3 a Karolína Heřmanové 3:6, 1:6. Jediný úspěch našeho družstva tak zaznamenal Aleš, který porazil Hájka 6:0, 6:1. Naše družstvo tak po dvou výhrách, doma s Chocní a ve Svitavách, ve svém třetím zápase podlehlo aspirantovi na postup.