Minitenis

Co je to minitenis?

Minitenis je "zmenšený tenis" umožňující dětem ve věku od šesti let ( popř. i mladším ) hrát tenis podobně jako hrají dospělí na normálním kurtu. Minikurt je menší a má nižší síť. Míče na minitenis jsou lehčí a měkčí, ke hraní se používají kratší a lehčí rakety.

Minitenis je vhodný:
- jako soutěžní kategorie pro děti 6-7 let
- jako metodický prostředek výuky tenisu pro děti do 10ti let

Proč minitenis? 

Minitenis umožňuje i šestiletým dětem trénink prakticky všech úderů a herních činností, což by bylo na "normálním" dvorci s "normálními" míči vyloučeno. Obrovskou výhodou je, že děti mají ze své tělesné výšky podobnou perspektivu pohledu na minitenisový dvorec jako dospělí na dvorec normální. ( Zkuste hrát tenis přes síť, kterou máte ve výšce očí! )

Většina dětí je tak po několika týdnech, eventuelně měsících tréninku schopna hrát cvičné minitenisové zápasy. To je pro ně velkou motivační pobídkou a zvětšuje se tím provděpodobnost, že děti nepřejdou k jiným sportům. Zároveň si tím automaticky začínají vštěpovat základní taktické návyky.

Minitenis v ČR

 V ČR se pořádá velké množství turnajů v minitenise. Jejich přehled najdete na stránkách ČTS www.cztenis.cz, v sekci MINITENIS. Na tyto turnaje se dá, po předchozí registraci, nahlásit přes IS ČTS. Všechny informace jsou k nalezení na www.cztenis.cz. Bývá dobrým zvykem, že na těchto turnajích vyhrávají všechny děti. Tzn. že cenu či nějakou drobnost dostane každý minitenista, i ten který nevyhraje.

V minitenisu se pořádají i soutěže družstev. V letošním roce 2010 měl náš tenisový oddíl poprvé v historii oddílu zastoupení v této soutěži. 

Poslední změna: pátek 30. září 2011, 10:34