Mladší žáci

Vítězství mladších žáků ve Svitavách zařídil Josef Čapek

Mladší žáci | pondělí 6. května 2013, 19:19

Rozhodujucí bod, který zajistil našemu družstvu ve Svitavách vítězství, zajistil po výborném výkonu Josef Čapek. Naši žáci zvítězili ve Svitavách 6:3.

Josef Čapek po vítězném zápaseHned 2x se naši žáci rozjeli do Svitav. Když už byli na cestě, a téměř v Hlinsku, tak jim bylo telefonicky oznámeno, že kurty ve Svitavách jsou pod vodou, a tudíž nehratelné. Po návratu do Brodu se soupeř ozval podruhé - s tím, že kurty jsou již v pořádku a hrát se dá. Po druhé a vydatné snídani se tedy naši borci vydali do Svitav podruhé a tentokrát je z cesty nikdo neodvolal. Hrát se začalo za pěkného počasí v 11:30 hod. Děvčata se svým přesvědčivým vítězstvím nad soupeřkami postarala o 3 body. Patricie Bartóková vyhrála nad Krejčí 2x 6:0 a Karolína Tajovská porazila Fadrnou stejným výsledkem. Ve čtyřhře se jim vedlo obdobně a po výsledku 6:0, 6:1 si připsala děvčata třetí bod. Hůře se vedlo chlapcům. Vojta Křepinský podlehl Veiglovi 1:6, 0:6 a Martin Horáček podlehl stejným výsledkem Vašákovi. Aleš Bouchner zabojoval a v pěkném zápase přehrál Bahenského 6:2, 6:2. Zbývalo tedy získat poslední pátý vítezný bod a ten zařídil trochu nečekaně Josef Čapek. Prvni set sice proti Stupkovi prohrál 3:6, ale poté se postupně rozehrál k výbornému výkonu a druhý set již vyhrál poměrem 6:2, ve třetím již exceloval a po vítězství 6:0 se mohli naši mladší žáci radovat z celkového vítězství. Poslední šestý bod přidali Vojta s Alešem ve čtyřhře. Ti v zápase trvajícím přes 2 hodiny přehráli Veigla se Stupkou po setech 7:5, 6:7 a 6:3. V posledním zápase pak podlehli Martin s Josefem páru Vašák, Bahanský 0:6, 1:6. Mladší žáci si tak připsali druhé vítězství v Pardubickém přeboru.