Babytenis

Co je to babytenis?

Babytenis je v podstatě normální tenis, který je svými pravidly přizpůsoben dětem ve věku 8 a 9 let. Hlavním rozdílem oproti normálnímu tenisu je zkrácení zápasu na jeden set a použití speciálních míčů. Tyto míče vypadají stejně jako normální "tenisáky", jsou však o něco lehčí a měkčí. Babytenis tvoří přirozený přechod mezi minitenisem a "velkým tenisem".

Proč babytenis?

Babytenis umožňuje dětem dále rozvíjet všechny herní dovednosti, získané v minitenise. Přechod z minitenisu na velký dvorec není, při použití "babytenisových" míčů, pro osmileté děti žádným problémem. Při použití speciálních míčů mohou osmi a devítileté děti trénovat všechny herní situace, dohrávat body proti sobě navzájem, využívat pestré škály úderů, hrát herní cvičení bez trenéra resp. pouze za jeho asistence a již po relativně krátké době tréninku hrát zajímavé cvičné zápasy. Toto je s normálními míči, z důvodů jejich váhy a vysokého odskoku , velmi problematické. Při hře s normálními míči, končí většina bodů tím, že míč jednoho hráče přeskočí, popřípadě že jeden z hráčů zahraje "nechychatelně rychlý úder", bez jakéhokoli taktického záměru, kamkoli do soupeřovy poloviny.
Zkrácení zápasu na jeden set, tzn. na cca. 30-45 min., odpovídá zhruba době po jakou jsou děti v tomto věku schopny udržet koncentraci. ( Podobně dlouho trvají utkání této věkové kategorie i v jiných sportech ).

Babytenis v ČR

Tak jako v minitenise, tak i v babytenise je pořádáno mnoho tenisových turnajů po celý rok. Na tyto turnaje je možno se přihlásit přes IS ČTS, po předchozím zaregistrování se. Podrobnější informace na www.cztenis.cz, v sekci BABYTENIS. I na těchto turnajích bývá zvykem, že cenu či nějakou pozornost dostane většinou každý - i poražený.
V této věkové kategorii se hrají rovněž soutěže družstev. V roce 2009 dosáhlo naše babytenisové družstvo velkého úspěchu, když se probojovalo do krajského finále, mezi 4 nejlepší celky kraje, z cekového počtu 43. Letos se naši babytenisté probojovali mezi nejlepších 16 družstev kraje, z celkového počtu 41.

Poslední změna: pondělí 3. února 2014, 14:20