Starší žáci

Starší žáci jedou

Starší žáci | neděle 15. května 2011, 23:41

I ve svém třetím zápase družstvo starších žáků bodovalo a porazilo TK Pernštýn 1897 Pardubice B na hřišti soupeře 5:4.

Hned v prvním zápase porazil Jakub Dvořák Mikuleckého. První set prohrál 3:6, druhý vyhrál v dramatické koncovce 7:6 a ve třetím už dominoval a vyhrál ho 6:2. Lukáš Brückner podlehl v další dvouhře Blümelovi 3:6, 2:6. V další dívčí dvouhře vyhrála Jana Dipoldová nad Šindelářovou 2:0 na sety a přidala druhý bod. Gabriela Dipoldová prohrála se Škuligovou 0:6 a 2:6 a stav byl srovnán na 2:2. Na 3:2 pro naše družstvo zvyšoval Michal Svoboda. Ten porazil Hrubého v prvním setu 6:4 a ve druhém zvládl koncovku setu a vyhrál ho 7:5. Jonáš Slabík ( Sklo Bohemia Světlá n./S ) pak prohrál s Palečkem 1:6 a 2:6. Tím byl po šesti dvouhrách stav 3:3 a o všem měly rozhodnout čtyřhry.

První čtyřhru tohoto dramatického zápasu vyhrál pár Dvořák, Brückner nad Mikuleckým, Hrubým 6:4, 6:2. Svoboda se Slabíkem svoji čtyřhru s párem Blümel, Paleček prohrál 3:6, 2:6.  Stav byl tedy 4:4. Sestry Dipoldovy však svoji čtyřhru zvládli a pár Škuligová, Borovcová porazili ve dvou setech 6:2, 6:3 a zajistili tak pro Havlíčkův Brod rozhodující bod!

Starší žáci tak i ve svém třetím zápase Pardubického přeboru vyhráli trochu překvapivě po dramatickém zápase na hřišti soupeře z Pardubic.