Mladší žáci

O prohře mladších žáků rozhodl poslední set

Mladší žáci | pondělí 2. května 2011, 09:40

V neděli 1.5. zahájilo soutěž rovněž družstvo mladšího žactva. K zahajovacímu utkání přijelo družstvo TK Česká Třebová A.

Utkání bylo velmi vyrovnané. V úvodní dvouhře podlehl Prokop Findeis Nekvindovi 2x 0:6. Na 1:1 srovnal v následující dvouhře Lukáš Brückner ( TK AGROFERT  Prostějov ), který oplatil stejnou mincí a Sejkoru porazil 2x 6:0. Veronika Časarová udolala v prvním dlouhém setu Veselou 7:6 a ve druhém pak dominovala a vyhrála 6:0. Další bod přidala Gabriela Dipoldová, která udolala v dlouhém a napínavém zápase Kovářovou 6:4 a 7:5. Slabík Michal ( SKLO BOHEMIA Světlá n. Sázavou ) podlehl v další dvouhře Kolářovi 1:6, 4:6 a Jakub Bartoň poté podlehl Hájkovi 3:6 a 1:6. Stav utkání byl tedy po dvouhrách 3:3.

Za nerozhodnutého stavu nastoupili k první čtyřhře chlapci Prokop Findeis, Bartoň Jakub, kteří prohráli Nekvindou a Kolářem 0:6, 0:6. Na 4:4 srovnal pár hostujících hráčů Brückner, Slabík, kteří vyhráli nad Sejkorou a Hájkem 6:3 a 6:4.  O tom kdo vyhraje nakonec rozhodovala poslední dívčí čtyřhra. První set prohrála Časarová, Dipoldová  4:6, ve druhém pak srovnala po vítězném setu 6:2 na 1:1. Třetí set však bohužel nezvládla a prohrála ho 0:6. Podlehla tak páru Veselá, Kovářová 1:2.

Celkově tak prohrálo družstvo mladších žáků, v utkání Pardubického krajského přeboru, družstvu TK Česká Třebová A 4:5.