Mladší žáci

Mladší žáci slaví postup

Mladší žáci | pátek 3. září 2010, 14:13

Mladší žáci se letos zúčastnili Východočeské krajské soutěže B.

V této skupině mělo být původně 7 týmů. 2 z nich - LTC Vysoké Mýto B a TC Chrudim B - se však pro nedostatek hráčů na poslední chvíli odhlásili. Skupina se tak hrála pouze za účasti 5 družstev.

Hned na úvod soutěže porazili naši mladší žáci na domácích dvorcích TK HLINSKO 6:3. Stejným poměrem zvítězili na dvorcích v Žamberku, kde porazili SPORTCENTRUM NEUGI o.s. V obou těchto utkáních vedli naši tenisté po dvouhrách 4:2 a vítězství si potvrdili ve čtyřhrách.

6.6. potom zvítězili opět v domácím utkání nad SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ 7:2!

Poslední utkání skupiny se hrálo 20.6. v Litomyšli. Zde se naši žáci utkali s TC PROFISTAV LITOMYŠL B. Po dvouhrách byl stav vyrovnaný 3:3, a tak musely rozhodnout čtyřhry. Ty naši tenisté zvládli. Vyhráli tedy celkově 5:4 a mohli začít slavit!

Mladší žáci tak vyhráli svoji skupinu, aniž poznali hořkost porážky. Zaslouženě si tak vybojovali postup o třídu výš. Příští rok se zde tedy můžeme těšit na Pardubický krajský přebor!

O tento úspěch se zasloužili: Závrský Hynek, Findeis Prokop, Bartoň Jakub, Slabík Jonáš, Dipoldová Jana, Časarová, Veronika, Dipoldová Gabriela, Lísková Eliška.